Dažnai galima išgirsti frazę, kad „laikas sau“ jau tampa prabanga, nes šiuolaikinis ir skubantis žmogus taupo kiekvieną savo minutę. Todėl kruopščiai planuojamės savo dienotvarkę ir be abejo laiką įvairioms grožio procedūroms.
Kas antra moteris patvirtins, kad kasdieninis ritualas – galvos plovimas užima daug laiko, o kartais atsitinka taip, kad to laiko iš tiesų nelieka. Tokiu atveju tikras išsigelbėjimas yra sausas plaukų šampūnas. Tai puikus palydovas ir kelionėse, kai ne visuomet yra galimybė galvą plauti įprastu būdu. Vos per kelias minutes sausas šampūnas grąžina plaukams dailią išvaizdą ir švaros pojūtį.
Truputį istorijos: Moterys jau nuo seniausių laikų rūpinosi savo grožiu, o plaukai visuomet buvo moteriškumo ir grožio simbolis. Praeityje net nebuvo tokio produkto kaip šampūnas, moterys ir vyrai plaukus plaudavo tiesiog vandeniu, o kai kuriuose šaltiniuose yra minima, kad plaudavo su duonos gira, o tik vėliau su muilais. Toks produktas kaip šiuolaikinis šampūnas atsirado tik XXa. pradžioje. Tuo tarpu sausas šampūnas atsirado tik XXa. viduryje. Tačiau pirmieji bandymai naudoti sausus produktus, norint išlaikyti plaukų grožį siekia viduramžius.
Šaltiniuose teigiama, kad pirmieji sauso šampūno prototipą pradėjo naudoti kinai, o tai buvo baltojo molio milteliai, kuriuos barstydavo ant plaukų. Vėliau pradėtas naudoti krakmolas, nes buvo gerai žinoma krakmolo savybė sugerti riebalus. Tuo tarpu pirmasis šiuolaikinis sausas šampūnas atsirado 1940 m. JAV ir labai greitai išpopuliarėjo.
- Tai buvo labai patogi priemonė leidžianti palaikyti tvarkingą plaukų išvaizdą, tačiau buvo ir minusų: Nebuvo draugiška priemonė galvos odai, per dažnas jos naudojimas iššaukdavo alergines reakcijas;
- Tamsius plaukus turintiems žmonėms šią priemonę būdavo sudėtinga naudoti, nes galva atrodydavo kaip apibarstyta miltais;
- Šampūno tekstūra buvo labai stambi, baltos spalvos milteliai sunkiai susigerdavo į plaukus ir atrodydavo ne itin higieniškai.
Nuo tų laikų sauso šampūno sudėtis keitėsi daugybę kartų, o šiuo metu rinkoje galime rasti labai didelį pasirinkimą.
Taigi, į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis sausą šampūną? Visi plaukų stilistai vieningai sutaria, kad renkantis sausą plaukų šampūną, derėtų atkreipti dėmesį į jo sudėtį ir rinktis tokią priemonę, kuri yra ne tik draugiška jūsų galvos odai, bet ir aplinkai. Šiuo metu jau galime rasti ne vieną sausą šampūną, kuris pagamintas iš biologiškai aktyvių ir veganiškų ingredientų, kurie nekenkia galvos odai ir plaukams. Nioxin Instant Fullness Dry Cleanser sausas šampūnas sukurtas naudojant išskirtinę FUSION FIBRIL™ technologiją, kuri akimirksniu absorbuoja riebalų perteklių ir neutralizuoja blogus kvapus. Silicio dioksidas, skatina ląstelių regeneraciją, stiprina ir padaro plaukus tvirtesnius. Tuo tarpu tapijokos krakmolas sugeria riebalų perteklių ir atgaivina plaukus. Ši priemonė tikras išsigelbėjimas riebią galvos odą turintiems žmonėms.
Grėsmės naudojant sausą šampūną per ilgai. Visų pirma per dažnai naudojant sausą plaukų šampūną, galvos oda padengiama įvairiomis medžiagomis, kurių neišplovus ilgesnį laiką, trukdoma deguonies absorbcija, trikdoma galvos kraujotakos mikro cirkuliacija. Taip plaukų svogūnėliai nėra aprūpinami reikiamomis maistinėmis medžiagomis ir palaipsniui nukenčia plaukų būklė. Dažniausiai pasitaikanti problema, kurią iššaukia sausas šampūnas – tai sudirginta galvos oda, kuri išsausėja, gali atsirasti žaizdelių ar pūlinukų. Tad labai svarbu naudojant šią priemonę, laikytis rekomendacijų ir ja nepiktnaudžiauti.
Naudojimas: Pirmas žingsnis, ką būtina padaryti, tai kruopščiai iššukuoti plaukus, tuomet gerai suplakti flakonėlį. Laikyti flakonėlį ne arčiau kaip 10cm nuo plaukų šaknų. Kelkite po vieną plaukų sruogą ir po vieną kartą purkškite prie šaknų. Belieka pirštų galais įtrinti sausą šampūną į plaukus. Pasiskirsčiusi priemonė per porą minučių sugeria riebalus, tad reikia šiek tiek luktelti, kol veiklieji ingredientai padaro savo darbą, taip išvengsite matomų priemonės likučių ant plaukų paviršiaus. Galiausiai iššukuokite plaukus mėgstamu šepečiu ir jūs jau pasiruošusi.
Ši priemonė jokiais būdais neatstoja paprasto šampūno ir juo piktnaudžiauti nederėtų. Tai priemonė, kuria reikėtų naudoti tik esant būtinybei, bet tikrai ne dažniau nei kelis kartus per savaitę, nes galvos odai ir plaukams yra labai svarbus kokybiškas šampūnas ir pastovi galvos priežiūros rutina. O sausas šampūnas mums pasitarnaus kaip pirmoji pagalba esant ekstra situacijoms, kai tikrai neturime laiko išplauti galvą ir ją išdžiovinti.
Jūsų Kuryba.eu